Česká spořitelna uvádí na trh zvýhodněné financování pro veřejný sektor

Česká spořitelna uvádí na trh zvýhodněné financování pro veřejný sektor

Česká spořitelna uvádí na trh nové zvýhodněné úvěry pro veřejné korporace, města, obce a další klienty z veřejného sektoru. S podporou Rozvojové banky Rady Evropy (CEB) začíná spořitelna nabízet se zvýhodněnou úrokovou sazbou financování projektů v oblasti ochrany životního prostředí a zlepšování životních podmínek v městských a venkovských oblastech.

„Nové úvěry investičního charakteru lze využít například na financování municipální infrastruktury, ale také vzdělávacích a zdravotnických zařízení, sportovních zařízení, anebo k rozvoji průmyslových areálů,“ řekl Ladislav Dvořák, manažer strategických projektů České spořitelny.

Projekty musí být ve fázi před realizací a jejich celkové náklady nepřesahují 130 milionů korun. Výše úvěrů se bude pohybovat od 5 milionů korun do 130 milionů korun. Délka splatnosti úvěru bude od 5 do 20 let. Česká spořitelna takto plánuje ve spolupráci s CEB poskytnout do března 2019 financování v hodnotě 50 milionů euro.

Nejnovější nabídka úvěrování veřejnému sektoru ve spolupráci s ECB potvrzuje dominantní pozici České spořitelny jak v nabídce finančních instrumentů EU, tak i ve financování veřejného sektoru. Na zlepšování životních podmínek v domácích městech a obcích se Česká spořitelna podílí například prostřednictvím programu Chytré město, v jehož rámci zprostředkovává a poskytuje financování na zavádění moderních technologií do měst.

Zdroj informací

Česká spořitelna a.s.

Datum

27. dubna 2017

Page generated in 1.4462 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál