Kybernetické cvičení Cyber Europe 2016 proběhlo pod taktovkou CZ.NIC

Kybernetické cvičení Cyber Europe 2016 proběhlo pod taktovkou CZ.NIC

Jednou za dva roky se koná celoevropské kybernetické cvičení Cyber Europe, které pořádá evropská agentura ENISA. Letos se toto cvičení konalo 13. a 14. října a zúčastnilo se ho všech 28 členských států EU spolu se Švýcarskem a Norskem. Do akce se zapojilo přes 300 různých organizací jimž z centrály přišlo více než 4 000 podnětů k řešení.

"Už několik ročníků působí Národní bezpečnostní tým CSIRT.CZ jako koordinátor pro Českou republiku. Umožňujeme tak českým CSIRT týmům nejen ze soukromého sektoru vyzkoušet si řešení řady zajímavých technických i operačních úloh. Letos se k týmu CSIRT.CZ přidali kolegové ze společností Seznam.cz, INTERNET CZ, ALEF NULA a dále ze sdružení CESNET, Masarykovy univerzity a Vládního CERT týmu České republiky.

Některé úkoly byly o poznání těžší, o to však byla práce na jejich řešení zajímavější. Všem děkujeme za výbornou spolupráci,“ uvedla Zuzana Duračinská, bezpečnostní analytička sdružení CZ.NIC, která měla cvičení Cyber Europe 2016 za Českou republiku na starosti.

Zdroj informací

CZNic.cz, ENISA a Hamri.cz

Datum

18. října 2016

Page generated in 1.0026 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál